Düşesin numarası telekulak listesinde

İngiltere'den Kablosuz Şarjlı Otoyollar!

-ingiltereden-kablosuz-sarjli-otoyollar

İngiliz Hükümeti tarafından yapılan son bir açıklamaya göre, kablosuz şarja olanak sağlayan otoyollar aktif kullanıma kısa süre içerisinde geçecek! İşte detaylar.
12 Ağustos 2015 Çarşamba 09:40

İngiltere Vizesi


 Elektrikli otomobillerin sık sık gelişim süreçlerine dair açıklamalarla karşılaşıyoruz. Bu konuda önde gelen teknoloji firmalarından olan Tesla'nın yanı sıra BMW’de, ciddi modelleri ile elektrikli araba konsepti altında aktif satışa geçen araçlar üretiyor.

 

 

Üstelik bu alana son olarak Apple isminin de yer almaya çalıştığına dair dedikodular hız kazanmış durumda. Son dönemlerde Elektrikli Otomobil konsepti, sadece ticari firmaların gelişimi ile sınırlı kalmıyor. Zira son yapılan bir açıklamaya göre İngiltere otoyollarında, 18 ay içerisinde “Dinamik Kablosuz Güç Transferi” imkanı sağlanacak.

 İngiltere Yollarında, Kablosuz Şarj Desteği!

İngiliz Hükümeti tarafından yapılan açıklamanın detaylarına göre; İngiltere belli başlı otoyollarını, 18 ay boyunca altyapı testlerine tabii tutulacak. 500 milyon Euro yani yaklaşık 780 milyon Dolar öngörüleriyle, 5 yıllık bir proje bütçesi ayrılmış durumda.


Haber okunma sayısı: 739

Haberin etiketleri:

tesla, kablosuz şarj, telefon


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ