Düşesin numarası telekulak listesinde

İngiltere vizesinden ret alanların dikkatine

ingiltere-vizesinden-ret-alanlarin-dikkatine

İngiltere vizesinden ret alanların dikkatine
21 Ocak 2014 Salı 17:32

Bir vize danışmanlık acentesi ile İngiltere vizesine başvurup ret mi aldınız? Panik yok,

hemen yazımızı okumaya başlayın! İngiltere vizesi sadece bir vize değildir! Zira,

yaşanan suistimaller ve vize ihlallerinden dolayı gün geçtikçe zorlaşan bir süreç olup güncel bilgi donanımlı, İngilizce diline hakim, tecrübeli ve istekli vize danışmanları tarafından yönetilmesi gereken zorlu bir yoldur. Sadece gerekli belgeleri toplayıp randevu alıp başvuru formu doldurularak yapılan başvurular vize alınması için yeterli değildir. Eğer bu kadar kolay olsaydı tüm başvuru sahiplerinin sorunsuzca vize alması gerekir ve ret denen bir kavram konuşulmaz, biz de bu yazıyı yazıyor olmazdık, değil mi?

Ayrıca, İngiltere vizesi diğer tüm ülkelerin vizelerine göre alınması çok daha zor bir vizeolup özellikle Schengen vizesi ile karıştırılmamalıdır.

Ret ile sonuçlanan İngiltere vize başvurularında pasaportunuz ve orijinal belgelerinizle birlikte tarafınıza veya başvurunuzu yapan vize acentesine bir Ret Kağıdı (Refusal of Entry Clearance) gönderilir. Birçok vize acentesi, eğer ret gerekçeleri kendi hatalarıysa, başvuru sahibine Ret Kağıdı'ndan bahsetmez bile! Halbuki başvuru sahibinin durumu uygun olmasına rağmen sırf yetkin olmayan vize acentesinin hatasından/hatalarından dolayı başvuru ret ile sonuçlanmış olabilir ve bu durum başvuru sahibinin vize siciline telafisi mümkün olmayan zararlar vermiş olabilir (örn.; 10 yıllık otomatik ret kararı). Yine de, İngiltere vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması bundan sonra İngiltere vizesi alamayacağınız anlamına gelmez! 


http://blog.milliyet.com.tr/Ingiltere_vizesinden_ret_alanlarin_dikkatine/Blog/?BlogNo=444207&ref=milliyet_anasayfasi 


Haber okunma sayısı: 1508Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ