Düşesin numarası telekulak listesinde

İngiltere'de konut fiyatları hız kesti

ingilterede-konut-fiyatlari-hiz-kesti

İngiltere'de konut sektöründe ocak ayında fiyat artış hızı, geçen yılın aynı ayındaki yüzde 0,8 seviyesinden yüzde 0,3'e indi
29 Ocak 2015 Perşembe 19:04

İngiltere'nin önde gelen konut sektörü kuruluşlarından Nationwide'ın verilerine göre İngiltere'de konut fiyatlarının artış hızı ocak ayında yüzde 0,3 oldu. Konut sektöründe ülke bazında fiyat artış hızı geçen yılın kasım ayında yüzde 0,3, aralık ayında ise yüzde 0,2 olarak ölçülmüştü. Öte yandan geçen yılın ocak ayında ise konut fiyatlarındaki artış hızı yüzde 0,8 seviyesindeydi.

Nationwide, yıllık bazda konut fiyatlarının ortalama ise bir önceki döneme kıyasla yüzde 7,2'den, yüzde 6,8'e gerilediğini belirterek, İngiltere'de ortalama bir konutun fiyatının 188 bin 446 sterlin ile kriz öncesinin yüzde 2,4 üzerinde seyrettiğini açıkladı.

Nationwide Başekonomisti Robert Gardner, verilere ilişkin değerlendirmesinde, "Son aylarda konut sektöründeki yavaşlamayı dikkate aldığımızda konut fiyatlarında dengelenme sürpriz değil. Verilere baktığımızda tüketici güveninin yeniden arttığını görüyoruz" dedi.

 

http://emlak.haber7.com/konut/haber/1284346-ingilterede-konut-fiyatlari-hiz-kestiHaber okunma sayısı: 1070

Haberin etiketleri:

konut, İngiltere, Nationwide


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ