Düşesin numarası telekulak listesinde

'İngiltere'nin AB'deki belirsizliği istikrarı bozan bir faktör'

ingilterenin-abdeki-belirsizligi-istikrari-bozan-bir-faktor

AB Konseyi Başkanı Tusk, 'İngiltere'nin AB'deki geleceği konusundaki belirsizlik, istikrarı bozan bir faktör' dedi.
09 Aralık 2015 Çarşamba 09:40

 AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, İngiltere'nin AB'deki geleceği konusundaki belirsizliğin istikrarsızlık kaynağı olduğunu söyledi.

Tusk, 17-18 Aralık'ta yapılacak AB Zirvesi öncesinde üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarına gönderdiği mektupla, İngiltere Başbakanı David Cameron'ın istediği reformlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mektubunda Cameron'ın taleplerini sıralayan Tusk, özellikle diğer AB üyelerinden İngiltere'ye giden göçmenlerin sosyal güvenlik sisteminden yararlanabilmeleri konusunun "en hassas" mesele olduğunu ve etraflıca tartışılması gerektiğini belirtti.

Mektubunda "dürüst bir aracı" olarak hareket edeceğini kaydeden Tusk, "Ancak tüm üye devletler ve kurumlar, bu sürecinin başarıya ulaşması için uzlaşmaya hazır olduğunu göstermek zorunda. Hedefimiz, AB'nin dayandığı temelleri güçlendirirken, İngiltere Başbakanı'nın beklentilerini karşılayan bir çözüm bulmak. İngiltere'nin AB'deki geleceği konusundaki belirsizlik, istikrarı bozucu bir faktör. Bu yüzden de mümkün olan en kısa sürede İngiltere'nin endişelerine cevap verecek bir yol bulmamız lazım" ifadesini kullandı.


Haber okunma sayısı: 505

Haberin etiketleri:

ingiltere haberleri, ingiltere


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ