Düşesin numarası telekulak listesinde

İngiltere'de Syriza ile Dayanışma Kampanyası

ingilterede-syriza-ile-dayanisma-kampanyasi

İngiltere solundan Syriza ile dayanışma kampanyası Yunanistan'da radikal sol ittifak (SYRİZA) ile dayanışma gecesi düzenleyen Yunanistan Dayanışma Kampanyası, Londra'daki Sendikalar Merkezi Kongresi (TUC) binasında İngiltere, İskoçya ve Serbest İrlanda'dan Yunanistan'daki yeni yönetime verilen desteği sergiledi.
29 Ocak 2015 Perşembe 19:00

 Yunanistan'da radikal sol ittifak (SYRİZA) ile dayanışma gecesi düzenleyen Yunanistan Dayanışma Kampanyası, Londra'daki Sendikalar Merkezi Kongresi (TUC) binasında İngiltere, İskoçya ve Serbest İrlanda'dan Yunanistan'daki yeni yönetime verilen desteği sergiledi.

Binin üstünde solcunun 'Sol Birliği' kokartları taşıyarak katıldıkları TUC salonunda duvarlarda Merkel borcu bırak yazıları dikkat çekti. Gösterilen slayt şovunda Kemersıkma politikasına karşı düzenlenen protesto gösterileri fotoğrafları dışında İrlanda Satılık Değil pankartları ile İrlanda Cumhuriyetçi Ordusu (İRA)'nın eski komutanlarından Sinn Fein'in lideri Gerry Adams'ın Yunanistan'da seçimleri kazanan SYRİZA'yı kutlama mesajı yayımlandı.

Yunanistan'da seçimleri izleyen Yunanistan Dayanışma Kampanyası yetkilileri, Atina'da kemersıkma karşıtı örgütler, partiler ve hareketlerle görüştükten sonra TUC'deki toplantıya yetişip konuşmalar yaptılar. Yunanistan Halkı ile Dayanışma Kampanyası, tanınmış İşçi Partili solcu milletvekili Tony Benn'in 2012 yılı Şubat ayındaki girişimiyle başlatılmış ve hazırlanan dilekçeye binlerce imza toplanmıştı.

Konuşmalarda Yunanistan'da çalışan halkın fakirliğe süreklenmesinde AB, Avrupa Merkez Bankas, IMF'in rolü olduğuna dikkat çekilerek bugün Yunanistan'da olanın yarın Portekiz'de, İrlanda'da ve İtalya'da tekrarlanabileceği ileri sürüldü. İngiltere'de koalisyon hükümetinin benzer uygulamalar yaptığı belirtilirken, Yunan halkının kitlesel direnişi ile Avrupa'daki Sol Birliğin dayanışma göstereceği vurgulandı.

www.haberler.com/ingiltere-solundan-syriza-ile-dayanisma-kampanyasi-6916088-haberi/


Haber okunma sayısı: 1190

Haberin etiketleri:

SYRİZA, Sol Birliği, ingiltere


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ