Düşesin numarası telekulak listesinde

Hematolojik Kanser Türlerinde Aşı Tedavisi

hematolojik-kanser-turlerinde-asi-tedavisi


25 Nisan 2015 Cumartesi 10:33

 Amerika'da, hematolojik kanser türlerinde başarı sağlayan aşı tedavisinin bu yılTürkiye'deki hastalarda da uygulanması için gerekli protokollerin hazırlandığı bildirildi.

 Hematoloji Uzmanlık Derneği ile ABD'de bulunan MD Anderson Kanser Merkezi'nin düzenlediği, "2. Avrasya Hematoloji Zirvesi", Hilton Otel'de gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Prof. Dr. Süleyman Dinçer, zirvenin açılışının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkezin hastalıkla ilgili ilaçları ilk kez deneyip onayladıktan sonra kullanıma sunduğunu belirterek, zirvede hastalıkla ilgili son gelişmeleri, lösemi ve lenfoma kanserlerinde yeni tedavi yöntemlerini tartıştıklarını ifade etti.

Türkiye'de bu kanser türleriyle mücadelede uygulayabilecekleri son yöntemleri ele aldıklarını anlatan Dinçer, bu kanser türünün tedavisinde bilimsel açıdan dünyanın sayılı merkezlerinden biriyle ortak çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti.

Lösemi olarak bilinen kan kanseri tedavisinde ABD'de uygulanan aşı yönteminde çok önemli başarılar yakalandığını vurgulayan Dinçer, şöyle devam etti:  "Kanserden, lenfomadan ölüm kalmayacak gibi görünüyor. Bazı kanser türlerinde yüzde 90'ların üzerinde başarı elde edilmiş durumda. Aşı tedavisinin bu yıl Türkiye'deki hastalarda da uygulanması için gerekli protokoller hazırlandı. Şu anda 4 Türk doktor,ABD'de aşı tedavisi hakkında eğitim alıyor. Hedefimiz, bu yıl Türkiye'deki hastalarımızda aşı tedavisini uygulamak."

Zirveye, KırgızistanAzerbaycanKazakistanİtalyaİngiltereAmerika ve İran'dan bilim adamları katılıyor.


Haber okunma sayısı: 751

Haberin etiketleri:

ingiltere, kanser, tedavi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ